Vyplatí se koupit použitý notebook po pronájmu?

levné notebooky

Notebook je multifunkční zařízení, na kterém můžete jak pracovat, tak příjemně trávit volný čas, například sledováním filmů nebo seriálů. Nákup nového vybavení však ve většině případů představuje výdaj v řádu několika tisíc zlotých. Jistě ne každý si něco takového může dovolit. Co tedy dělat, abyste příliš nezatížili svou peněženku?

Neutrácejte celé jmění!

Jedním ze způsobů, jak toho můžete dosáhnout, je najít nabídky na použité notebooky po ukončení pronájmu nebo tzv. notebooky z druhé ruky. Tato možnost vám umožní koupit dobré a levné notebooky, které vám mohou sloužit opravdu dlouho. Na internetu se to takovými nabídkami jen hemží, takže by vám to nemělo činit větší problémy. Při rozhodování o takovém nákupu je však třeba postupovat opatrně.

Čemu bych měl věnovat zvláštní pozornost?

Když se rozhlížíte mezi všemi těmito nabídkami, nejprve je zkontrolujte podle těchto kritérií:

  • jak dlouho byl notebook používán a zda má nějaké závady,
  • zda záruka stále platí,
  • jaký je vnější stav notebooku,
  • jaké parametry má nabízené zařízení,
  • v jakém stavu je baterie.

Jaký levný notebook po pronájmu zvolit?

Použité notebooky z bazaru jsou pro mnoho lidí stále oblíbenější volbou. Jsou vedeny především ekonomickými důvody. Není dobré utrácet za nové vybavení, když si můžete koupit stejně dobré vybavení za velmi dobrou cenu. Zákazníci si obvykle vybírají značkové, dobře udržované použité notebooky. Jaký konkrétní notebook si tedy vybrat? V první řadě byste měli věnovat pozornost značkám jako Dell, HP nebo Lenovo. Pokud hledáte opravdu výkonné zařízení, vyplatí se poohlédnout se také po MacBoocích, které si poradí i po letech používání.